Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHAVLÍČKŮV BROD: Oprava Žižkovy ulice

11. listopadu 2021

HAVLÍČKŮV BROD: Oprava Žižkovy ulice

V příštím týdnu se bude opravovat část Žižkovy ulice v Havlíčkově Brodě. Řidiče čeká pětidenní omezení.

V termínu od 17. do 21. listopadu provede firma EUROVIA CS, a. s., opravu silnice II/150 Žižkova ul. v Havlíčkově Brodě. V souvislosti se stavebními pracemi bude komunikace uzavřena, avšak s plánovaným zachováním obslužnosti přilehlých supermarketů, areálů a provozoven z jedné nebo druhé strany. Po celou dobu prací bude uzavírka silnice II/150 přehledně značena přechodným dopravním značením. Investorem akce je Krajská správa a údržba silnic Vysočiny.

Opravovaný úsek začíná u sídla Vodovodů a kanalizací Havlíčkův Brod (č. p. 832). Ukončení úseku je před okružní křižovatkou se silnicí I/34. Celková délka opravy je 260 m s průměrnou šířkou 8,40 m, součástí zakázky je i oprava povrchu na okružní křižovatce obsluhující ochody Albert a Lidl.

Oprava komunikace včetně okružní křižovatky bude řešena v jednotné technologii. Nejprve dojde k odfrézování krytové vrstvy v tloušťce 50 mm. Poté budou následovat lokální opravy poruch včetně sanace mrazových trhlin, což představuje přibližně 40 % plochy stavby. Následně firma položí novou obrusnou vrstvu a doplní vodorovné značení.

„Oprava této vytížené silnice byla záměrně zvolena v co možná nejkratším termínu s předpokladem trvání prací pouze pět dnů. Firma zahájí práce na státní svátek 17. listopadu a ukončí nejpozději v neděli 21. listopadu. Termín byl zvolen tak, aby co nejméně zasáhl do života občanů i řidičů, z pěti dnů budou využity tři dny pracovního volna. Přitom po dobu realizace by měla být vždy z jedné strany zachována obslužnost přilehlých supermarketů a areálů,“ vysvětluje technicko-správní náměstek Krajské správy a údržby silnic Vysočiny Tomáš Mátl a dodává: „Prosíme všechny, kteří v uvedeném termínu budou směřovat do těchto míst o zvážení nutnosti této cesty. V případě, že se pro ni přesto rozhodnou prosíme o trpělivost, respektování přechodného dopravního značení a pokynů pracovníků, kteří budou na místě během prací řídit dopravu. Děkujeme všem za pochopení a ohleduplnost.

Zdroj: Krajská správa a údržba silnic Vysočiny a Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum