Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistNemocnice rozšíří kapacity

23. října 2022

HAVLÍČKŮV BROD: Nemocnice rozšíří kapacity

Havlíčkobrodská krajská nemocnice rozšíří kapacity pro následnou intenzivní péči.

Ještě letos zahájí Kraj Vysočina stavební úpravy pro budoucí jednotku následné intenzivní péče ortopedického oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod. „ Práce na nových dospávacích pokojích budou trvat tři měsíce, vyjdeme z projektu, který si připravila nemocnice a na financování využijeme peníze krajského rozpočtu. Práce přijdou cca na 4,5 miliónu korun,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek. Havlíčkobrodská ortopedie historicky nemá samostatné oddělení následné péče, o lůžka poskytující tuto péči se až dosud dělila s oddělením chirurgie. Navýšením pooperačního lůžkového fondu bude moci nemocnice zintenzivnit provádění ortopedických operací.

Především interiérové úpravy budou probíhat na 5. patře hlavní budovy Nemocnice Havlíčkův Brod. Na části lůžkového oddělení očního a ORL bude vybudována nová stanice pro pacienty ortopedického oddělení. Půjde o dva nové pokoje intenzivní péče se sesternou mezi nimi. Personál nemocnice se zde postará o pacienty, u kterých pominuly důvodu pro hospitalizaci na JIP nebo ARO. Práce jsou plánované za provozu, půjde většinou o nové příčky pokojů a následně i o dovybavení odpovídající technikou, kterou bude nemocnice pořizovat z vlastních zdrojů.

Podle informací Vladimíra Novotného, náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví bude po dobu realizace stavebních úprav omezen provoz ORL a očního oddělení jen částečně a na krátkou dobu. V případě potřeby bude v tomto období umožněno oddělení ORL a oční využití části společného lůžkového fondu chirurgie.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum