Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlist200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského

11. května 2021

200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského

Letos si Brod připomíná 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského, prozatím v podobě venkovních expozic.

Letošní rok se v Havlíčkově Brodě ponese v duchu oslav 200. výročí narození Karla Havlíčka Borovského (1821 - 1856), který je s městem úzce spjat. Oficiální oslavy budou probíhat v průběhu celého roku.

Při procházce městem se můžete zastavit u čtyř informačních panelů, které stojí v těsné blízkosti zaniklých památek spojených se jménem Karla Havlíčka. Najdete je v ulici Svatovojtěšská, v ulici Horní nedaleko Skaut klubu, v horní části Smetanova náměstí a v blízkosti památníku Karla Havlíčka v parku Budoucnost. Panely se pojí k výstavě s názvem Místa spojená s Karlem Havlíčkem, která bude současně zahájena v budově Staré radnice. „Do konceptu výstavy jsme ve spolupráci s městem Havlíčkův Brod zahrnuli i historický model města, který je v budově Staré radnice vystaven. Naší snahou je, aby si návštěvník po přečtení historie šesti hlavních míst spojených s havlíčkovskou pamětí objekty vyhledal a po odchodu z místnosti též navštívil v reálu. Tím se efekt a smysl výstavy naplní do maxima,“ vysvětlil ředitel Muzea Vysočiny Michal Kamp. Expozice potrvá do konce roku a její prohlídky budou organizovány v souladu s platnými epidemickými opatřeními.

Mapa - cesta epigramů

Od 8. května se můžete vydat také na Cestu epigramů, která na 91 místech nejen v Havlíčkově Brodě připomene život a dílo Karla Havlíčka.

„Akce je po organizační stránce poměrně náročná. Každý zveřejněný epigram jsme označili jednotnou tabulkou s uvedením autora výtvarného zpracování epigramu a s informací o tom, kdo umístění epigramu umožnil. Vrcholné dílo celé akce je z mého pohledu kamenný epigram od výtvarníka Radka Dvořáka s hmotností cca půl tuny, který bude zdobit prostory Smetanova náměstí,“ přiblížil zástupce organizátora Tomáš Holenda z Okrašlovacího spolku Budoucnost a dodal, že se do akce zapojilo 23 obcí a epigramy budou umístěny v regionu od Dačic po Prahu na trase dlouhé zhruba 496 km.

Brožurku s kompletním programem oslav, které budou provázet celý rok 2021, si můžete vyzvednout v Turistickém informačním centru na Havlíčkově náměstí stejně jako mapu trasy Cesty epigramů. Aktuální informace naleznete i na speciálním webu www.khb200.cz

Kompletní program oslav v PDF zde:

http://www.muhb.cz/assets/File.ashx?id_org=3782&id_dokumenty=867300

Mapa - cesta epigramů v PDF zde:

http://www.muhb.cz/assets/File.ashx?id_org=3782&id_dokumenty=867304

Celou mapu všech 91 epigramů snadno získáte načtením QR kódu nebo na adrese - www.epigramykhb2021.cz

Zdroj: Město Havlíčkův Brod.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum