Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHAVLÍČKŮV BROD: Dorazila vakcína AstraZeneca

9. února 2021

HAVLÍČKŮV BROD: Na Vysočinu dorazila vakcína AstraZeneca

Kraj Vysočina je jedním ze tří regionů, kam byla zavezena první dodávka vakcíny AtraZeneca pro Českou republiku. Dnes krátce po poledni v jihlavském vakcinačním centru převzali 4400 dávek. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka bude jejich redistribuce zahájena v následujících dnech.

Ilustrační foto Mapy Google

„Opakovaně jsme žádali ministerstvo zdravotnictví, abychom měli možnost tuto vakcínu předat rovnou k očkování praktickým lékařům, bohužel nám nebylo vyhověno z důvodu nepřipravenosti centrálního registračního systému. Oslovujeme proto v tuto chvíli další lůžková zdravotnická zařízení v kraji a zjišťujeme jejich potřebu a zájem o očkování. Jsme připraveni vakcínou AstraZeneca zavést státní psychiatrické nemocnici v Jihlavě a v Havlíčkově Brodě včetně dětské psychiatrické nemocnice ve Velké Bíteši, Vysočinským nemocnicím, Nemocnici Mostiště nebo nemocnici provozované v Počátkách. Všechna tato zdravotnická zařízení jsou v první prioritní skupině,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Celá první dodávka vakcíny AstraZeneca je určena k proočkování s tím, že Kraj Vysočina má přislíbenou opakovanou dodávku této značky za 14 dnů.

Zdroj: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum