Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHrad Kašperk je známkou roku 2020

27. srpna 2021

Hrad Kašperk je známkou roku 2020

Stejně jako v předchozích letech se i letos uskutečnila Anketa o nejkrásnější známku roku. Zájemci svou oblíbenou ceninu vybírali prostřednictvím hlasovacích lístků z časopisu Filatelie nebo online na webu znamkaroku.cz. Anketa se letos konala již po 28. a zúčastnilo se jí 6 267 respondentů, kterých bylo proti roku loňskému o téměř 2 000 více. Všichni zúčastnění vybírali ze 47 poštovních známek, jež byly vydány v roce 2020.

Na pomyslném stupni vítězů stojí se zlatou medailí známka z emise HRAD KAŠPERK, jíž dalo svůj hlas 656 účastníků ankety. Autorem vítězné emise je dlouholetý tvůrce poštovních cenin Adolf Absolon, který tak rozšířil svou sbírku ocenění – po vítězství z minulého roku opět získal první místo. Pro upřesnění lze uvést, že v loňském ročníku ankety získal 1. místo s emisí Pražský hrad a 3. místo s emisí Les království. Motivem letošní vítězné známky je hrad Kašperk z mírného nadhledu. V popředí známky jsou dominantní dvě hradní věže a na pozadí známky je zachyceno malebné okolí šumavského podhůří.

O stupínek níže na piedestalu triumfů stojí letos emise 500 LET JÁCHYMOVSKÝCH TOLARŮ, jež v letošní anketě získala 475 hlasů. Její autor Karel Zeman je dalším osvědčeným autorem známkové tvorby. V horní části známky zobrazil detaily Jáchymovských tolarů a ve spodní části akt samotné ražby.

Trojici ověnčenou vavříny uzavírá s 372 hlasy poštovní známka z emise SÝKOROVITÍ, jejímiž motivy jsou jmenovitě sýkora babka, sýkora parukářka, sýkora modřinka a sýkora koňadra, autorské dvojice Jaromíra a Libuše Knotkových, jejichž jména jsou též ve světě filatelie veličinou a jejichž dílo je úspěšně zastoupeno v předchozích ročních oblíbené ankety (za rok 2019 byla vybrána jejich známka z emise LEDŇÁČEK na skvělé druhé místo. V roce 2017 zvítězila jimi navržená známka KORUNOVAČNÍ KLENOTY).

Všechny známky vítězné trojice Ankety o nejkrásnější známku roku 2020 byly vytištěny metodou plnobarevného ofsetu.

Zdroj: Česká pošta.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum