Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistPropojování generací

24. prosince 2023

CHOTĚBOŘ: Propojování generací

Propojování generací: Děti z chotěbořských mateřských škol tráví čas s klienty SeneCura SeniorCentra Chotěboř.

Klienti SeniorCentra ze skupiny SeneCura v Chotěboři a děti z Mateřské školy Svojsíkova se pravidelně setkávají a v rámci mezigeneračních aktivit se společně baví, učí nové věci a hlavně si navzájem dělají radost. SeniorCentrum bylo otevřeno teprve v roce 2021, ale již nyní se aktivně zapojuje do místní komunity a intenzivně podporuje oboustranně přínosný vztah mezi dětmi a klienty domova.

„Celá třída předškoláků strávila s našimi klienty dopoledne. Děti měly připravenou básničku, zazpívaly několik písniček vytvořili i sladkou svačinku - ježečky z hrušek, jejichž bodlinky byly plné sladkého sušeného ovoce,” říká aktivizační pracovnice domova Jana Dlouhá.

Společných aktivit, které spolu děti a klienti podnikají, je celá řada. Ať už se jedná o tvořivé dílny, povídání a vyprávění nebo čtení. Cílem je především podpořit u dětí úctu ke stáří a chuť objevovat nové věci a zároveň vnést novou energii a radost do života klientů. Setkávání těchto generací by mělo být běžnou osučástí naší společnosti.

Spolupráce s MŠ Svojsíkova je pro SeniorCentrum nová, děti začaly do SeniorCentra chodit v tomto školním roce a od září absolvovaly tři návštěvy. Kromě toho však domov spolupracuje také s MŠ Víska nedaleko Chotěboře a Praktickou školou Chotěboř. Jejich žáci navštěvují klienty dvakrát až třikrát ročně – například v rámci MDŽ či jiných významných dnů.

Mezigenerační spolupráci v České republice koordinuje především nezisková organizace Mezi námi. Pod křídly má stovky skupin, které vždy tvoří školní a seniorské zařízení. Mohou se zapojit do konkrétních programů a také získat certifikát Mezigeneračně, který potvrzuje, že spolupráce jim funguje.

„S organizací Mezi námi aktivity koordinujeme. Vždy zároveň domlouváme plán s učitelkami z mateřské školy. Nyní například chystáme předčítání pohádek dětem ve školce před spaním našimi klienty,” dodává Jana Dlouhá.

SeneCura SeniorCentrum Chotěboř nabízí sociální služby Domov pro seniory:

https://chotebor.senecura.cz/domov-pro-seniory-seniorcentrum-chotebor/

Domov se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či demencí):

https://chotebor.senecura.cz/domov-se-zvlastnim-rezimem-seniorcentrum-chotebor/

Svým klientům zde zajišťují péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Kromě zdravotní, ošetřovatelské a sociální péče zde naleznete širokou škálu doplňkových služeb i bohatý výběr volnočasových aktivit.

Skupina SeneCura je s více než 2 000 lůžky předním nestátním poskytovatelem pobytových sociálních služeb v České republice. V 17 SeniorCentrech nabízí pobytové sociální služby Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem pro klienty s Alzheimerovou chorobou či jiným typem demence. Zařízení SeneCura jsou založena na partnerství, spolupráci, inovacích, kvalitní péči, ale i na vysoké kvalitě života ve stáří.

www.chotebor.senecura.cz

Zdroj: SeneCura SeniorCentrum.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum