Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistHumanitární pomoc

6. prosince 2022

VYSOČINA - CHOTĚBOŘ: Humanitární pomoc

Další dodávka humanitární pomoci z Vysočiny doputovala na Zakarpatí. Pro Ukrajinu stále potřebnější elektrocentrály darované Novou Říší a Chotěboří, zimní pracovní oblečení od Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, hygienické potřeby a potraviny pro děti uprchlíků z východu i dary přibyslavské společnosti ACO Industries pro pracovníky ukrajinské pobočky, tak vypadala další dodávka humanitární pomoci vypravená Krajem Vysočina do svého do partnerského regionu na konci minulého týdne.

Navázala tak na dodávku dvou kamionů nemocničních lůžek, kterou zorganizovala novoměstská nemocnice za pomoci Nového Města na Moravě a za podpory společnosti ZDAR, která zajistila dopravu materiálu až do Nemocnice Velkyj Bereznyj. Tam a také v Nemocnici Svaljava už všechna lůžka slouží pacientům.

Po začátku války v únoru letošního roku Kraj Vysočina pravidelnými dodávkami potřebné humanitární pomoci navázal na dlouholetou spolupráci se Zakarpatím. Desítky opravených základních a mateřských škol, modernizované ambulance s novým vybavením na ukrajinském venkově, výměny zkušeností mezi pracovníky v sociálních službách, mezi hasiči, policisty i řada stáží studentů našich i ukrajinských škol, to je jen částečný výčet z více než 250 projektů této meziregionální spolupráce, na které Kraj Vysočina od roku 2008 uvolnil už více než 80 miliónů korun.

Na financování projektů se prostřednictvím fondu ViZa podílela vždy stejnou částí jak Vysočina, tak Zakarpatí. S městy v Zakarpatské oblasti Ukrajiny už spolupracují například Jihlava nebo Pelhřimov, partnerství měst funguje také s Třebíčí, Žďárem nad Sázavou, Novým Městem na Moravě nebo Chotěboří. Meziregionální spolupráce je také oficiální částí spolupráce Ukrajiny a České republiky.

Zdroj text a foto: Krajský úřad Kraje Vysočina.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum