Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistČESKÝ KRUMLOV: Rallye Český Krumlov

12. listopadu 2021

ČESKÝ KRUMLOV: Rallye Český Krumlov

Rallye Český Krumlov uzavře pro dealerské posádky ŠKODA velmi úspěšnou sezónu mistrovství ČR. 7 posádek dealerských týmů ŠKODA na startu 48. Rallye Český Krumlov, mezi nimi i všichni uchazeči o celkový bronz. ŠKODA AUTO vyhlašuje soutěž pro diváky, její vítěz se sveze ve voze ŠKODA FABIA Rally2 s Dominikem Stříteským. Na posádky čeká náročná trať o délce 480 km, na níž bude umístěno 12 rychlostních zkoušek se 143,5 ostrými kilometry.

SONAX Mistrovství ČR v automobilových soutěžích 2021 míří do finále. O víkendu 12. až 14. listopadu ho obstará 48. ročník Rallye Český Krumlov. Podnik na jihu Čech, který se tradičně jezdí na jaře, slibuje kvůli přesunu na podzimní termín dramatické souboje, v nichž nebude nouze o divácky atraktivní momenty. Protože o titulech mistrů i vicemistrů je již rozhodnuto, pozornost se soustředí na boj o konečné 3. místo. V něm budou hrát prim posádky dealerských týmů ŠKODA.

Na startu bude i posádka nových mistrů republiky Jan Kopecký/Jan Hloušek s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo v barvách Agrotec ŠKODA Rally Teamu. Přestože titul mají v kapse, na jihočeských tratích budou patřit k největším favoritům na vítězství. Naopak již jistí vicemistři Filip Mareš/Radovan Bucha se této rally neúčastní. Do ostře sledovaného souboje o celkový bronz vstupují z nejlepší výchozí pozice Jan Černý s Petrem Černohorským, kteří tradičně usednou do vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo Louda Auto ŠKODA Racing Teamu. O tutéž metu bude usilovat dvojice týmu ACA ŠKODA Vančík Motorsport ve složení Dominik Stříteský/Jiří Hovorka, ale jejím prvořadým cílem po sérii nezdarů bude dokončení soutěže. Do bojů o přední umístění chtějí zasáhnout i obě posádky zlínského Samohýl ŠKODA Teamu – Miroslav Jakeš/Petr Machů mají totiž také šanci na konečné 3. místo, zatímco Adam Březík/Ondřej Krajča odstartují posíleni nedávno vyhraným rallysprintem ve Vsetíně. Autokomplex Menčík ŠKODA Rally Team vyšle na trať svou tradiční dvojici David Tomek/Marek Zeman a za Kontakt ŠKODA Team nastoupí osvědčená posádka Věroslav Cvrček/Tomáš Prokorát.

Fotografie: Netradiční závěr sezony obstará 48. Rallye Český Krumlov, ve hře je 3. místo v absolutním pořadí mistrovství ČR SONAX Mistrovství ČR v automobilových soutěžích 2021 míří do finále. O víkendu 12. až 14. listopadu ho obstará 48. ročník Rallye Český Krumlov. Podnik na jihu Čech, který se tradičně jezdí na jaře, slibuje kvůli přesunu do podzimního termínu dramatické souboje, v nichž nebude nouze o zajímavé momenty. Protože o titulech mistrů i vicemistrů je již rozhodnuto, pozornost se soustředí na boj o konečné 3. místo. V něm budou hrát prim posádky dealerských týmů ŠKODA. Na fotografii posádka Louda Auto ŠKODA Racing Teamu Jan Černý a Petr Černohorský.

Vozy ŠKODA FABIA v různých specifikacích nasadí i řada dalších posádek. Česká značka tak bude opět nejčetnější ve startovním poli, které se bude skládat z účastníků SONAX Mistrovství ČR v rally i Autoklub Mistrovství ČR v rally historických vozidel. ŠKODA AUTO věnuje také hlavní cenu do divácké soutěže. Vylosovaný výherce se může těšit na svezení v soutěžním speciálu ŠKODA FABIA Rally2 po boku Dominika Stříteského v rámci některého z posezonních testů týmu ACA ŠKODA Vančík Motorsport. Českokrumlovská soutěž v minulosti vždy patřila k těm, kde byl pro fanoušky připraven zážitkový ŠKODA Rally Park v zázemí servisní zóny na výstavišti v Českých Budějovicích. Letos tomu tak bohužel nebude s ohledem na pozdní termín a zpřísňující se anticovidová opatření.

Na posádky čeká 12 rychlostních zkoušek o délce 143,5 km. Ta první se pojede již v pátek večer na českobudějovickém výstavišti, dalších 7 RZ je naplánováno na sobotu a zbývající 4 (včetně dvojího průjezdu legendárními Malonty) se odehrají v neděli. Cílová rampa na tradičním místě v českokrumlovské Jelení zahradě přivítá vítěze ve 14 hodin. Pořadatelé však připravili nejen trať na náročných úsecích, které ještě ztíží nevyzpytatelné podzimní počasí, ale také program oslav 50 let od vzniku jihočeské soutěže v roce 1971. Hlavním tahákem bude setkání vítězů minulých ročníků, které se uskuteční ve čtvrtek 11. listopadu od 19 hodin v nově opraveném pavilonu Z na výstavišti v Českých Budějovicích. Mezi pozvanými hosty nechybí současní špičkoví jezdci v čele s Janem Kopeckým, ale ani hvězdy minulosti. Účast přislíbili třeba Roman Kresta, Emil Triner, Ladislav Křeček, Václav Blahna a mnozí další, kteří se nesmazatelně zapsali do dějin Rallye Český Krumlov mimo jiné za volanty vozů ŠKODA.

Průběžné pořadí SONAX Mistrovství ČR 2021 před Rallye Český Krumlov:

  • 1. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Agrotec ŠKODA Rally Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 315,5
  • 2. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto ŠKODA Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 241
  • 3. Jan Černý/Petr Černohorský (Louda Auto ŠKODA Racing Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 168
  • 4. Dominik Stříteský/Jiří Hovorka (ACA ŠKODA Vančík Motorsport/ŠKODA FABIA Rally2) 140
  • 5. Václav Pech/Petr Uhel (EuroOil Team/Ford Focus WRC 06) 139
  • 6. Miroslav Jakeš/Petr Machů (Samohýl ŠKODA Team/ŠKODA FABIA Rally2) 134,5

Zajímavosti z dealerských týmů:

  • Filip Mareš z mladoboleslavského Laureta Auto ŠKODA Teamu dostál své pověsti neúnavného propagátora automobilového sportu. Společně se svým navigátorem Radovanem Buchou se v Kosmonosech zúčastnil besedy s fanoušky. Akce byla součástí pravidelného seriálu rozhovorů rozhlasového reportéra Pavla Petra, jenž si jako hosty zve slavné sportovce.
  • Věroslav Cvrček z turnovského Kontakt ŠKODA Teamu si nadělil předčasný vánoční dárek. Do týmové flotily přibyl vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo, který doplní stávající osvědčenou techniku ŠKODA FABIA Rally2. S novým soutěžním speciálem by se měl objevit, alespoň v rámci testu, ještě letos.
  • Adam Březík, mladší z dvojice zlínského Samohýl ŠKODA Teamu, potvrzuje vzrůstající formu. Pětadvacetiletý jezdec vyhrál svou první soutěž v životě. Na Rally Vsetín 2021, která uzavřela seriál jednodenních rallysprintů, předvedl spolehlivou, ale především rychlou jízdu, kdy za sebou nechal řadu zkušenějších soupeřů.

Zdroj: ŠKODA AUTO.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum