Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistČESKÝ KRUMLOV: Rallye 2022

20. května 2022

ČESKÝ KRUMLOV: Rallye Český Krumlov 2022

Domácí šampionát jede v rychlém sledu, Rallye Český Krumlov se vrací k tradičnímu jarnímu termínu.

Necelé 2 týdny po Rallye Šumava Klatovy pokračuje letošní SONAX Mistrovství ČR v automobilových soutěžích třetím podnikem na jihu Čech. Všechny 4 posádky v barvách autorizovaných prodejců ŠKODA AUTO Česká republika po úspěchu na Šumavě opět zaútočí na nejvyšší příčky. Na posádky čeká náročná trať o délce 466 km, na níž bude umístěno 13 rychlostních zkoušek se 155 ostrými kilometry

SONAX Mistrovství ČR v automobilových soutěžích nabírá na tempu. Několik dnů po skončení Rallye Šumava Klatovy míří soutěžní posádky na jih Čech, aby tam absolvovaly 49. ročník Rallye Český Krumlov. Tato soutěž loni uzavírala sezonu, letos se vrací do svého tradičního jarního termínu. Mezi 97 přihlášenými účastníky budou k favoritům patřit i posádky dealerských týmů ŠKODA.

Podruhé během nezvykle krátké doby zaburácejí v okolí Českého Krumlova motory závodních vozů. Na loňskou soutěž konanou v náhradním podzimním termínu naváže 49. Rallye Český Krumlov v ročním období, se kterým je oblíbená sportovní akce dlouhé roky neodmyslitelně spjata – letos se uskuteční ve dnech 20. a 21. května. Zatímco v listopadu se kvůli časnému příchodu tmy jelo výjimečně o víkendu, letos pořadatelé vrátili podnik do osvědčeného formátu se startem během pátečního odpoledne, noční etapou a dlouhou sobotou, zakončenou vyhlášením vítězů na cílové rampě v kulisách malebného jihočeského města zapsaného na seznamu UNESCO.

Mezi 97 přihlášenými účastníky hrají prim dealerské týmy ŠKODA, které vládnou průběžnému pořadí domácího šampionátu. V roli vedoucí posádky českého mistrovství do soutěže odstartují vítězové ze Šumavy Jan Kopecký a Jan Hloušek s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo Agrotec ŠKODA Rally Teamu. Stejný vůz, ale v barvách Laureta Auto ŠKODA Teamu, bude pilotovat Filip Mareš navigovaný Radovanem Buchou. Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou ze stáje ACA ŠKODA Vančík Motorsport chtějí navázat na své velmi vydařené šumavské vystoupení. Druhým místem v cíli tam vyrovnali nejlepší výsledek své společné kariéry. Na stupně vítězů míří i Adam Březík s Ondřejem Krajčou ze Samohýl ŠKODA Teamu. Startovní pole nepostrádá nikoho z tuzemské špičky, navíc se o zahuštění konkurence postarají některé posádky ze zahraničí. Téměř třetina všech účastníků (konkrétně 30) sází na různé modely soutěžních vozů ŠKODA.

FOTO: Domácí šampionát jede v rychlém sledu, Rallye Český Krumlov se vrací k tradičnímu jarnímu termínu SONAX Mistrovství ČR v automobilových soutěžích 2022 pokračuje o nadcházejícím víkendu 3. podnikem. Rallye Český Krumlov se vrací do svého tradičního jarního termínu, letos je na programu její 49. ročník. Mezi 97 přihlášenými účastníky nechybí žádný z dealerských týmů ŠKODA, jejichž posádky kralují průběžnému pořadí a budou i na jihu Čech patřit k favoritům.

Do itineráře se vešlo šest měřených úseků, které jsou poskládány do 13 rychlostních zkoušek. Diváckým tahákem opět bude test na výstavišti v Českých Budějovicích, kde můžou fanoušci rychlých kol navštívit rovněž přejímky, shakedown a servisní zónu. Nejnáročnější prověrkou posádek bude legendární rychlostní zkouška Malonty, která se svou letošní délkou téměř 28 kilometrů zařadí mezi klenoty domácí soutěžácké sezony. Díky úspěšnému jednání organizačního týmu s obcemi na trase půjde o nejdelší zkoušku českokrumlovské soutěže od roku 2007. Stejně jako v předchozích letech se centrem Rallye Český Krumlov stane areál výstaviště v Českých Budějovicích, kde také v pátek 20. května od 16 hodin startuje první rychlostní zkouška. Teprve po ní se účastníci vydají do Českého Krumlova ke slavnostnímu startu. Test na výstavišti je zařazen celkem třikrát – dvakrát v pátek a jednou v sobotu. Diváci tak na jednom místě mohou obdivovat nejen sportovní výkony posádek, ale i zdatnost jejich mechaniků při servisu. Kromě toho bude připraven bohatý doprovodný program na stánku autorizovaného obchodníka CB Auto, kde se návštěvníci mohou podrobně seznámit nejen s novými vozy ŠKODA.

Zajímavosti z dealerských týmů ŠKODA:

Že vývoj nikdy nekončí, potvrzuje i tak zkušený matador jako Jan Kopecký. Ten pokračuje ve vyhodnocování testu pneumatik Pirelli, na něž v letošní sezoně přestoupil. Společně s techniky věhlasné italské firmy chce pilot Agrotec ŠKODA Rally Teamu najít další prostor pro zrychlení.

Filip Mareš se pustil do další fáze výstavby zázemí Laureta Auto ŠKODA Teamu. Ve volném čase vylepšuje týmové prostory v Žerčicích u Mladé Boleslavi a náležitou péči věnuje také doprovodnému vozidlu.

Dominik Stříteský se vrhnul do intenzivní fyzické přípravy. Naordinoval si trénink na silničním kole a každý den absolvuje 50kilometrovou trasu v okolí Valašského Meziříčí, kde bydlí, a Lukova, kde sídlí tým ACA ŠKODA Vančík Motorsport.

V Samohýl ŠKODA Teamu zavládla jarní dovolená, a tak se Adam Březík sám zapojil do přípravy svého speciálu ŠKODA FABIA Rally2. Po ukončení směny v rodinné pekárně nasadí montérky a absolvuje druhou směnu v dílně.

Průběžné pořadí mistrovství ČR 2022:

  • 1. Jan Kopecký/Jan Hloušek (Agrotec ŠKODA Rally Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 111
  • 2. Filip Mareš/Radovan Bucha (Laureta Auto ŠKODA Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 98
  • 3. Dominik Stříteský/Jiří Hovorka (ACA ŠKODA Vančík Motorsport/ŠKODA FABIA Rally2) 46
  • 4. Tom Kristensson/Andreas Johansson (Švédsko/Hyundai i20 R5) 39
  • 5. Adam Březík/Ondřej Krajča (Samohýl ŠKODA Team/ŠKODA FABIA Rally2) 39
  • 6. Karel Trojan/Zdeněk Jůrka (Korno Motorsport/ŠKODA FABIA Rally2) 38
  • 7. Maciej Lubiak/Grzegorz Dachowski (Polsko/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 23
  • 8. Ondřej Šimek/Vítězslav Baďura (Shiva Motorsport KTM/Ford Fiesta R5) 23
  • 9. Jan Talaš/Tomáš Šmíd (Duck Racing/ŠKODA FABIA Rally2) 23
  • 10. Věroslav Cvrček/Petr Novák (Kontakt Škoda Team/ŠKODA FABIA Rally2 evo) 21

Zdroj: ŠKODA AUTO.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum