Rekonstrukce Branišovské
26. března 2025
ČESKÉ BUDĚJOVICE: Rekonstrukce Branišovské
Kompletní rekonstrukce Branišovské začne 7. dubna.
Rozsáhlou obnovu Branišovské ulice společně zrealizují Jihočeský kraj s městem České Budějovice. Její první etapa začne 7. dubna 2025, letošní práce budou trvat do konce tohoto roku. „Pracovat se začne v úseku od okružní křižovatky Branišovská – Milady Horákové po křižovatku Branišovská – Emy Destinnové, potažmo po vjezd k děkanátu Jihočeské univerzity. Stavba je rozdělena do čtyř etap. Od 7. dubna do 2. června 2025 se bude týkat jižního pruhu ulice od okružní křižovatky Branišovská – Milady Horákové až po světelnou křižovatku Branišovská – Jana Opletala.
Od 19. května do 31. července 2025 se práce přesunou do severního pruhu okružní křižovatky Branišovská – Milady Horákové až po světelnou křižovatku Branišovská – Jana Opletala. Bude se jednat o úplnou uzavírku, výjimku budou mít MHD, linkové autobusy a vozidla složek IZS. Pro ně bude na místě světelná signalizace. Kruhový objezd mezi Branišovskou a M. Horákové zůstane po celou dobu rekonstrukce průjezdný. Od 1.srpna do konce letošního roku budou stavební práce pokračovat od křižovatky Branišovská – Jana Opletala po křižovatku Branišovská – Emy Destinnové,“ popisuje časové rozmezí náměstek primátorky Lubomír Bureš s tím, že objízdná trasa obou etap povede ulicemi Milady Horákové – Oskara Nedbala – Husova.
„Tahle dlouhá ulice si kompletní opravu skutečně zaslouží. Proto zahrnuje rekonstrukci místní komunikace, parkoviště, cyklostezky, výměnu vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení, překládky optického kabelu, trakčních sloupů a vedení i náhradní výsadbu. Za krajem jde obnova samotné silnice a autobusových zastávek,“ sdělil 1. náměstek primátorky Petr Maroš.
Poslední etapy až ke křižovatce s ulicí Husova, v jejichž rámci bude rekonstrukce Branišovské dokončena, jsou naplánovány na rok 2026.
Zdroj: Město České Budějovice.
Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.