Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSTROM ROKU: Nominujte strom roku

22. března 2022

STROM ROKU: Nominujte strom roku

Nominujte Strom roku a získejte finance na zkrášlení jeho okolí.

Lidé mohou nominovat v dalším ročníku populární ankety Strom roku. Nově mohou přihlášené komunity získat navíc 50 tisíc korun na svůj projekt, který umožní zvelebení okolí stromu. Přihlášky na www.stromroku.cz končí Dnem Země 22. dubna. Letošní dvanáctku finalistů pak pořadatelská Nadace Partnerství odtajní v polovině května.

K přihlášce stačí znát základní informace o stromu: jeho historii, druh, alespoň přibližné stáří a polohu, porotě pomohou i poutavé fotografie nebo archivní materiály. Hlavním kritériem úspěchu je ale příběh stromu a jeho spojení s místními lidmi. Poslední vítězkou se stala Zpívající lípa z Telecího.

Minerální voda Ondrášovka, která je generální partner ankety Strom roku, letos navíc podpoří speciální cenou ve výši 50 000 Kč jeden projekt, který nejvíce zaujme porotu. „Ve spolupráci s Nadací Partnerství jsme připravili speciální kategorii Cena Ondrášovky. Sousedská komunita, která přihlásí do ankety svůj strom, má možnost na zvelebení bezprostředního okolí stromu získat padesát tisíc korun. Bude jen na výhercích, jestli si pod strom postaví novou lavičku, přidají osvětlení, nebo nechají provést zahradní úpravy. Naším cílem je nejen zlepšit péči o stromy, tak i podpořit pospolitost sousedských komunit v lokalitě, na které nám záleží,“ komentuje Kateřina Ceralová, Senior Brand Managerka Ondrášovky. Soutěž o Cenu Ondrášovky je nepovinná. Vítěz bude vybírán ze všech přihlášených projektů, nezáleží na tom, zda nominovaný strom postoupí do finále ankety Strom roku.

Z došlých přihlášek pošle v červnu porota dvanáctku nejzajímavějších stromů do letního online hlasování. Vítěz získá odborné ošetření a postup do zimního celoevropského kola. Více na www.stromroku.cz.

Zdroj: Iniciativa Sázíme budoucnost.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum