Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistČESKÁ REPUBLIKA: O šest nul víc na stromy

15. července 2021

ČESKÁ REPUBLIKA: O šest nul víc na stromy

Nadace Partnerství podpoří výsadby 2,5 milionem korun

Grantový program Nadace partnerství se v letošním roce rozšíří. Celkově na podporu dobrovolných sazečů poputuje 2,5 milionu korun. Více stromů poroste díky značce Nespresso, která se stala dlouhodobým partnerem iniciativy Sázíme budoucnost. Do podpory podzimních výsadeb vloží 1 milion Kč. Lidé mohou na své projekty získat od 10 do 60 tisíc korun, Nadace Partnerství tak v sázení podpoří nejméně 41 až 250 komunit. Žádat lze do konce července na stránkách www.nadacepartnerstvi.cz/granty.

„Za každého Čecha a Češku jeden strom, to je cíl iniciativy Sázíme budoucnost, která spojuje a podporuje všechny, kdo sází stromy. Těší nás, že budeme v letošním roce rozdělovat rekordních 2,5 milionu korun na výsadby. Za 30 let fungování Nadace Partnerství podpořila 3 663 projektů a komunit částkou 441,5 milionu korun,“ komentuje Petr Kazda, ředitel Nadace Partnerství.

„Otázka environmentálních témat a udržitelnosti je pro nás v Nespresso klíčová. Chceme našim klientům a všem milovníkům kávy ukázat, že pozitivní změny se dají uskutečňovat nejen na druhém konci planety, ale i tam, kde žijeme. Tímto projektem navazujeme na každoroční tuzemské aktivity spojené s udržitelností, jako bylo kolo Festka z recyklovaného hliníku nebo limitované edice ikonického nožíku Rybička z našich kapslí,“ říká Andrea Petrová, marketingová manažerka Nespresso.

O podporu mohou žádat obce, školy, spolky nebo církve. Grantový program Sázíme budoucnost nabízí pokrytí nákladů na výsadbu, péči o stromy, odborný dohled nebo finance na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Podmínkou je, že stromy a keře vysadí místní dobrovolníci, kteří budou o novou zeleň pečovat následujících 5 let.

Žadatelé obdrží hodnocení svých žádostí na začátku září, se svými výsadbami budou moci začít od října do listopadu letošního roku.

Zdroj: Nadace Partnerství.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum