Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSportovec roku 2022

26. března 2023

BENEŠOV: Sportovec roku 2022

Sportovcem roku 2022 se stala střelkyně Anna Dědová.

V městském divadle Na Poště se konalo vyhlášení ankety Sportovec roku 2022. Během slavnostního večera byli oceněni sportovci, sportovní týmy i trenéři, kteří reprezentovali benešovský okres na české, evropské i světové sportovní scéně. Mezi nominovanými ani letos nechyběli sportovci z benešovských klubů.

Kategorii jednotlivců dospělých ovládla sportovní střelkyně Anna Dědová. Tato Mistryně republiky sklízela v loňském roce také úspěchy na mistrovstvích světa a Evropy. Cenu pro nejúspěšnějšího sportovce roku 2022 předal starosta města Benešov Ing. Jaroslav Hlavnička.

Bronzovým sportovcem roku se stal triatlonista Petr Lebeda z Triatlon Team Astra Konopiště, který úspěšně bodoval nejen na závodech Českého poháru, ale také na Mistrovství Evropy v XTERRA triatlonu.

Sportovně střelecký klub Benešov měl mezi oceněnými sportovci ještě jednu Mistryni ČR - Alžbětu Dědovou, zároveň stříbrnou medailistku z Mistrovství Evropy.

Mezi nejlepší sportovní talenty se svými výkony zařadila benešovská atletka Klára Tulachová, bronzová dorostenka z Mistrovství ČR v Ostravě v běhu na 1 500 metrů.

V kategorii kolektiv mládeže si ocenění za druhou příčku převzaly minižákyně U11G Basket Clubu Benešov a zároveň na ně čekala cena fanoušků internetového hlasování. Tento bronzový basketbalový tým z Mistrovství ČR 2022 bude o medaile na tomto podniku, po úspěšné kvalifikaci, bojovat i v letošním roce.

Bronzové na MČR 2022 bylo také smíšené družstvo starších žákyň Sportovního klubu policie Benešov – oddíl judo. V anketě judistkám patřilo čtvrté místo.

O příčku níže se umístilo chlapecké družstvo ZŠ Benešov, Jiráskova 888, které si loni „vystřílelo“ titul Mistra republiky ve vybíjené.

Bronzová příčka v kategorii dospělých patřila futsalovému klubu Tenisáci Benešov.

Oceněni během slavnostního večera nebyli pouze sportovci, ale i jejich trenéři. Z těch benešovských to byli Adam Slánský z Basket Clubu Benešov a Radek Skála z SK Benešov.

„Blahopřeji všem oceněným v anketě Sportovec roku 2022 a také všem nominovaným, za jejich sportovní úspěchy v loňském roce. Poděkování patří všem trenérům, rodičům a také těm, kteří se starají a chod sportovních klubů. I v letošním roce přeji sportovcům mnoho krásných výsledků a těším se na setkání při vyhlášení dalšího ročníku Sportovce roku,“ uvedla předsedkyně okresního sdružení České unie sportu, které ve spolupráci s městem Benešov anketu každoročně organizuje.

Zdroj: Město Benešov a OTS Benešov.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum