Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistKoláč pro hospic

22. října 2023

JIHLAVA - POLNÁ - BATELOV - TŘEŠŤ: Koláč pro hospic

Po koláčích pro Bárku se letos jen zaprášilo.

V rámci akce Koláč pro hospic se podařilo v krajském městě, Třešti a Batelově vybrat jihlavské Charitě 283 529 korun. Peníze poputují Domácímu hospici Bárka, který se stará o nevyléčitelně nemocné.

Více než čtvrt milionu korun se podařilo v prvním říjnovém týdnu vybrat jihlavské Charitě v rámci akce Koláč pro hospic. Na dvaceti místech v Jihlavě a nově i v Třešti a Batelově mohli zájemci podpořit Bárku, která se stará o nevyléčitelně nemocné. Za finanční příspěvek dostali lidé sladký koláč.

Stanoviště s koláči měla Charita na veřejných místech i v mnoha firmách či institucích. „V ústředním stánku na Masarykově náměstí se během dvou dnů rozdalo za dobrovolný příspěvek celkem 1110 koláčků. Velký úspěch měla sbírka také v Nemocnici Jihlava, kde pokladničky doslova praskaly ve švech a lidé si odsud odnesli celkem 714 koláčů,“ řekl Marek Mašát z Oblastní charity Jihlava s tím, že celkem se rozdalo 4 575 koláčů.

Sbírku přijel podpořit také předseda senátu Miloš Vystrčil. Převzal 50 koláčů, které pak věnoval klientům Domova seniorů Stříbrné terasy. „Chtěla bych poděkovat všem, kteří se zastavili na našich stáncích nebo si ráno po cestě do práce koupili sladký koláč. Díky vašim příspěvkům můžeme nabízet kvalitní péči, pořizovat potřebné pomůcky a zdravotnický materiál. Zvláště v dnešní nejisté době si vážíme vaší podpory těžce nemocných. Děkuji také pekařům, kteří nám koláče napekli a brzičko ráno dovezli. Zisky z koláčů pro nás nejsou jen finanční částka, ale znamená to zájem a podporu vás všech,“ uvedla s povděkem Markéta Brestovstká, vedoucí Bárky.

Velké díky patří podle Charity i místním pekárnám. „Lapek, a. s., Pekárna Veselo, Pekařství Marek Telč, Cukrárna a vinotéka U Koloucha Luka nad Jihlavou, Pekárna Větrný Jeníkov, ale i studentům a pedagogům z gastronomického oboru SOŠ, SOU a ZŠ Třešť. Koláče pro nás upekli pouze za náklady, a někteří i zdarma,“ uvedl Marek Mašát.

Pokud někdo nestihl přijít fyzicky, do konce října má možnost přispět do sbírky i online formou.

Domácí hospic Bárka mohou zájemci podpořit také na benefičním koncertu, který se uskuteční v neděli 22. října od 17 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Polné. Zazpívat tam přijede jihlavská rodačka Markéta Schimmerová Procházková, která se před sedmi lety stala ambasadorkou Bárky. V minulosti už hospic podpořila, když v televizní show Tvoje tvář má známý hlas vyhrála 4. díl a pro Bárku získala 25 tisíc korun.

Zdroj: Město Jihlava.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum