Hledat

Fotogalerie

Nejnovější fotka

fotogalerie

Menu
Reklamní partner

Klub BONUS

YouTube TV

TOPlistSoutěž Zlatý mamut

7. června 2023

ARCHEOLOGIE - TŘEBÍČ: Soutěž Zlatý mamut

Třebíčské archeologické nálezy bodovaly v soutěži Zlatý mamut.

FOTO: Aleš Hoch přebírá ocenění Zlatý mamut 2022

V pondělí 15. května 2023 proběhlo v pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea slavnostní vyhlášení 4. ročníku Ceny Karla Absolona za popularizaci archeologie – Zlatý mamut. Cenu udělují tři významné archeologické instituce: Archeologický ústav Akademie věd Brno, Moravské zemské muzeum a Ústav archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, a to ve čtyřech různých kategoriích.

FOTO: Aleš Hoch

V muzejní kategorii, kde bylo přihlášených 17 projektů, se vzhledem k celkové konkurenci umístil na vynikajícím 3. místě společný projekt Muzea Vysočiny Jihlava, Městského kulturního střediska Třebíč a města Třebíč nazvaný příznačně: Zmizelá Třebíč.

FOTO: Ocenění

Autory projektu jsou Aleš Hoch a Martin Košťál. Jedná se o prezentaci rozsáhlého záchranného archeologického výzkumu Karlova náměstí ve formě interaktivní expozice, knihy a doprovodných přednášek. Komise ocenila vzorovou spolupráci archeologů s investorem při zpracování a následné prezentaci výsledků archeologického výzkumů především směrem k místním občanům.

Zdroj: Město Třebíč.

Připravil autor: Miroslav Galko - RegionálníMagazíny.cz.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | mapa stránek | diskuzní fórum